På gång för arbetsledare (ONLINE)
Att veta vad som är på gång skapar trygghet innan förändringar sätts i verket. I detta format berättar vi om vad som är på gång under hösten 2025 med siktet inställt på 2026, och går på djupet med det som är extra värdefullt att ha koll på.
Nu behöver vi lägga fokus på kommande förändringar av arbetstiden med fokus på de nya reglerna om dygnsvila. Vi kommer gå igenom regelverket och spelplanen så att vi är trygga med vad som krävs och att alla blir införstådda med att den lagstadgade vilan inte längre är ett fritt val.
Vi ger denna väsentliga fråga en timme för att förklara och fördjupa, tillsammans med annat som kan tillkomma och som du kan behöva tänka på eller vill veta mer om när det kommer till assistansen.
På gång för arbetsledare riktar sig till egna, ställföreträdande samt biträdande arbetsledare i GIL.
Kursen kostar inget extra. Den ingår i den administrativa avgiften.
Anmäl dig
-
4 sep 2025 · 11:00 – 12:00
-
1 timmar
-
Zoom
-
Arbetsledare
-
Lediga platser:
Ja
-
Kostnad:
0 kr
-
Sista anmälningsdag:
3 september